INFOLINIA: 801 000 761, 33 821 91 49

Budowa i technologie plecaka turystycznego

Technologie stosowane w plecakach

Dopasowanie plecaka Pewnie nie raz zastanawiałeś się co oznaczają skomplikowane nazwy podawane przez producentów w opisach plecaków. Spieszymy zatem z wyjaśnieniami. Bardzo często w ten sposób opisywane są technologie i materiały użyte przy produkcji danego modelu. Rodzaje tkanin opisaliśmy w osobnym artykule. Teraz skupmy się na technologiach. Oto co najczęściej możesz spotkać na metce plecaka:

Air Circulation System
Jest to system cyrkulacji powietrza zapewniający znakomitą wentylację podczas użytkowania plecaka. Zamontowana w systemie nośnym poduszka lub siateczka odsuwa plecak od pleców zapewniając dostęp powietrza. Dzięki specjalnym mikrokanalikom ciepło odprowadzane jest na zewnątrz, a plecy użytkownika plecaka pozostają suche. Technologia ta doskonale sprawdza się podczas upalnych dni lub długich wędrówek.

Air Flow
Jeden z systemów nośnych stosowanych w plecakach. Wzdłuż kręgosłupa biegnie poduszka, która wraz ze specjalną siateczką ułatwia cyrkulację powietrza i chłodzenie pleców. Budowa szelek oraz pasa biodrowego zapewnia ponadto równomierne rozłożenie ciężaru plecaka, chroniąc jednocześnie okolice kręgosłupa. Jeśli wybierasz się w długa wędrówkę, technologia ta zapewni Ci maksymalną wygodę.

Comfort Daysack System
System nośny używany do konstrukcji dużych plecaków turystycznych. Tył plecaka wykonany jest w poduszek tworzących przestrzeń pomiędzy nim a plecami noszącego. Taki układ pozwala na swobodny przepływ powietrza. Ponadto, poduszki wykonane są z mikrokanalików, które pochłaniają wilgoć i odprowadzają ją na zewnątrz. Technologia ta jest niezastąpiona w czasie długich, kilkudniowych wędrówek.

Comfort Rucksack System
System nośny stosowany w małych plecakach trekingowych. Charakteryzują go wyprofilowane szelki oraz tył plecaka wykonany ze specjalnych poduszek. Poduszki te zachowują dystans pomiędzy noszącym a plecakiem, zapewniając tym samym swobodny przepływ powietrza. Jeżeli wybierasz się na jednodniową wyprawę w góry, plecak z takim systemem będzie odpowiedni do Twoich potrzeb.

Dual Back System
System nośny stosowany w dużych plecakach turystycznych. Umożliwia swobodną regulację plecaka oraz dopasowanie go do wzrostu oraz sylwetki. Dzięki temu ciężar plecaka jest równomiernie rozmieszczony, co zwiększa wygodę podczas wędrówek. Dzięki temu systemowi dopasujesz plecak do każdej sylwetki, a każdy, kto będzie go nosił, poczuje się komfortowo.

YKK
Skrót ten oznacza zamek najwyższej jakości. Jest on odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, nie rozrywa się ani nie niszczy. Dzięki tej technologi nie musisz martwić się już niezapowiedzianym rozerwaniem zamka na trasie. Na pewno wytrzyma on niejedną wędrówkę.

Anti UV
Technologia ta chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zastosowanie tej technologi w plecaku niweluje ryzyko przedostania się szkodliwego promieniowania do naszego organizmu.

DWR
Technologia zapewniająca wodoodporność plecaka. Dzięki niej woda nie dostaje się do wewnątrz, a plecak nie przemaka. Mając tą technologie w plecaku nie musimy martwić się zalaniem naszych rzeczy podczas niespodziewanej zmiany pogody.