INFOLINIA: 801 000 761, 33 821 91 49

Czy plecak do bagaż podręczny?

Plecak jako bagaż podręczny w samolocie

Podróżując samolotem chcemy mieć najpotrzebniejsze rzeczy w zasięgu naszej ręki. Do tego służy właśnie bagaż podręczny. Najczęściej jest to niewielka torba. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby na pokład samolotu zabrać plecak. Musi on jednak spełnić kilka warunków.

Pierwszym i najważniejszym warunkiem są wymiary plecaka. Wielkim utrudnieniem jest to, że plecak po spakowaniu zdecydowanie zmienia swój kształt i wielkość. Jeżeli nasz plecak przyjmie inne parametry niż te dopuszczalne przez linie lotnicze, możemy mieć spore kłopoty z zabraniem go ze sobą. Przyjmuje się, że wymiary plecaka po spakowaniu powinny wynosić mniej więcej 55 cm x 40 cm x 20 cm. Jeśli zmieścimy się w tych granicach, możemy być spokojni o nasz bagaż podręczny.

Jak już wspominaliśmy wcześniej, plecak po spakowaniu zmienia także swój kształt. Jeżeli zatem chcemy zaadaptować go jako bagaż podręczny, szukajmy modelu, który ulega przekształceniom w jak najmniejszym stopniu. Doskonale sprawdzą się tutaj plecaki posiadające jedną dużą komorę do której można spakować naprawdę wiele rzeczy. Przydatne będą również liczne kieszonki boczne na drobiazgi. Przy wyborze plecaka musimy kierować się też jego wagą. Niektóre linie lotnicze ustanowiły bowiem limity wagowe dla bagaży podręcznych. Zatem im lżejszy plecak tym więcej komfortu dla nas i mniej problemów na lotnisku. Bagaż podręczny w postaci plecaka powinien być także wyposażony w paski kompresyjne. Dzięki nim można choć trochę manewrować wymiarami plecaka i wpływać na jego kształt.

W sklepach turystycznych odnajdziemy coraz więcej modeli przystosowanych do przewozu samolotem. Niektóre z nich posiadają nawet specjalny uchwyt i kółka, dzięki czemu można szybko przekształcić go w walizkę. Jeżeli jednak ktoś nie lubi tego typu nowości spokojnie może zostać przy tradycyjnym plecaku. Odpowiedni wymiar, kształt i waga naszego plecaka porównana z wymaganiami linii lotniczych, powinna zapewnić nam spokojną podróż.