INFOLINIA: 801 000 761, 33 821 91 49

Czyszczenie plecaka

Jak prać plecak? Jak czyścić plecak?

Czyszczenie plecaka Aby plecak służył nam jak najdłużej w dobrym stanie musimy zwrócić uwagę na jego konserwację. Długie wyprawy, słońce, deszcz i pozostałe warunki środowiskowe nie wpływają dobrze na kondycje plecaka. Tył plecaka przeważnie wyposażony jest w poduszki odprowadzające wilgoć. Po kilku intensywnych wyprawach z pewnością przesiąkną one potem i mogą nieprzyjemnie pachnieć. Podobnie będzie z pasem biodrowym. Oczywiście plecak narażony jest na wiele innych zabrudzeń, które w większym lub mniejszym stopniu można usunąć.

Jak zatem czyścić plecak? Przede wszystkim lepiej nie prać go w pralce. Taki sposób konserwacji może narazić go tylko na uszkodzenia. Najbezpieczniej będzie wyprać go ręcznie. Do wanny lub większej miski nalewany letniej wody. Całkowicie zanurzamy w niej plecak. Następnie przy użyciu mydła i delikatnej szczoteczki czyścimy zabrudzone miejsca, aż do osiągnięcia zamierzonego efektu.

Należy również solidnie wyczyścić pas biodrowy oraz poduszki znajdujące się na plecach. Można także użyć specjalnych środków do prania plecaków. Wystarczy nalać ich do wody,zostawić zanurzony plecak na czas określony na opakowaniu takiego preparatu oraz wyczyścić szczoteczką.

Niezależnie jaki sposób czyszczenia wybierzemy, po zakończonym praniu należy plecak solidnie wypłukać. Można go również zaimpregnować za pomocą specjalnych preparatów. Substancje te chronią prze przenikaniem wody oraz szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Plecak dobrze jest wysuszyć na świeżym powietrzu. Jeżeli intensywnie użytkujemy plecak, dobrze jest prać go raz na miesiąc. Jeśli jednak używamy go sporadycznie, można to robić rzadziej.