INFOLINIA: 801 000 761, 33 821 91 49

Porady

  • Dopasowanie plecaka Bardzo ważną rzeczą przy zakupie plecaka jest jego dopasowanie do pleców. Każdy plecak jest inny. Plecaki wyprawowe są specjalnie przygotowane, aby podczas długiego noszenia na plecach, nie powodować ich bólu i jak najlepiej rozkładać ciężar. Plecaki miejskie nie posiadają tak rozwiniętych systemów nośnych, ale i tutaj także...»
  • Pakowanie plecaka Optymalne rozłożenie bagażu pozwoli Nam zaoszczędzić sporo sił i pozwoli na dłuższą wędrówkę. Nowoczesne plecaki posiadają wiele przegród, kieszonek, taśm mocujących i innych systemów chwytnych. To wszystko ma służyć Nam do optymalnego wykorzystywania przestrzeni plecaka. Podstawową zasadą pakowania plecaka jest ustawienie środka ciężkości jak najbliżej pleców i końców łopatek.
  • Jak zabezpieczyć bagaż podczas wakacyjnego wyjazdu? Kradzież bagażu to rzecz, która spędza sen z oczu przeciętnemu turyście, szczególnie temu, który udaje się w odległe, egzotyczne zakątki naszego globu. Przemoknięcie plecaka może z kolei zdarzyć się osobie, która udaje się na spływ kajakowy lub żagle. Zresztą w górach pogoda także bywa...»
  • Jak wybrać plecak turystyczny? Przygotowując się do wyprawy w góry musimy zgromadzić odpowiedni ekwipunek. Buty, kurtka czy polar to rzeczy obowiązkowe. Istotnym elementem jest również plecak turystyczny. To właśnie w nim będziemy przenosić cały nasz turystyczny dobytek. Aby służył nam doskonale na każdym szlaku, przed zakupem należy dokładnie...»
  • Materiały stosowane w plecakach Obecnie w sklepach mamy do wyboru ogromną ilość plecaków. Możemy wybrać odpowiedni kolor, pojemność, system nośny oraz wiele innych, przydatnych nam rzeczy. Plecaki te różnią się również materiałami, z których zostały wykonane. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tkaninom, które kryją się często pod wieloma...»
  • Budowa i technologie plecaka turystycznego Pewnie nie raz zastanawiałeś się co oznaczają skomplikowane nazwy podawane przez producentów w opisach plecaków. Spieszymy zatem z wyjaśnieniami. Bardzo często w ten sposób opisywane są technologie i materiały użyte przy produkcji danego modelu. Rodzaje tkanin opisaliśmy w osobnym artykule. Teraz...»
  • Jak prać plecak? Aby plecak służył nam jak najdłużej w dobrym stanie musimy zwrócić uwagę na jego konserwację. Długie wyprawy, słońce, deszcz i pozostałe warunki środowiskowe nie wpływają dobrze na kondycje plecaka. Tył plecaka przeważnie wyposażony jest w poduszki odprowadzające wilgoć. Po kilku intensywnych wyprawach z pewnością przesiąkną one...»
  • Zabezpieczenie plecaka w samolocie Wybierając się w podróż samolotem warto pomyśleć o zabezpieczeniu swojego plecaka. Bardzo często zdarza się bowiem, że przy odbiorze bagażu stwierdza się jego uszkodzenie. Ciężko potem znaleźć winnego zaistniałej sytuacji, dlatego przed oddaniem plecaka w "ręce" lotniska, warto zadbać o jego bezpieczeństwo....»
  • Czy plecak to bagaż podręczny? Podróżując samolotem chcemy mieć najpotrzebniejsze rzeczy w zasięgu naszej ręki. Do tego służy właśnie bagaż podręczny. Najczęściej jest to niewielka torba. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby na pokład samolotu zabrać plecak. Musi on jednak spełnić kilka warunków. Pierwszym i najważniejszym warunkiem są...»