INFOLINIA: 801 000 761, 33 821 91 49

Zabezpieczenie plecaka w samolocie

Czyli jak bezpiecznie przewozić plecak?

Czyszczenie plecaka Wybierając się w podróż samolotem warto pomyśleć o zabezpieczeniu swojego plecaka. Bardzo często zdarza się bowiem, że przy odbiorze bagażu stwierdza się jego uszkodzenie. Ciężko potem znaleźć winnego zaistniałej sytuacji, dlatego przed oddaniem plecaka w „ręce” lotniska, warto zadbać o jego bezpieczeństwo.

Pierwszą rzeczą jaką musimy wykonać jest maksymalne ściągnięcie wszystkich pasków i troków. Zwisające luzem paski trzeba związać ze sobą. Dzięki temu o nic się nie zaczepią. Jeżeli plecak posiada wmontowany pokrowiec przeciwdeszczowy warto go na niego założyć. Innym sposobem zabezpieczenia plecaka jest owinięcie go folią. Niektóre lotniska oferują taką usługę za "drobną" opłatą.

Zdecydowanie taniej jest jednak zrobić taki "pokrowiec" w domu. Jeżeli jednak chcemy zaopatrzyć się w bardziej fachowy sprzęt, w sklepach turystycznych możemy kupić specjalne materiałowe pokrowce lub siatki do których chowa się plecak. Niestety zakup ten wiąże się przeważnie ze sporym wydatkiem, dlatego w wymienione wyżej gadżety warto zainwestować wtedy, gdy naprawdę dużo podróżujemy samolotem. W innych sytuacjach spokojnie wystarczy „ochrona” domowej roboty.